Co oznacza wynik badania kolana po urazie u 30-latki?

Uraz kolana 11.01.2019 Przy zjezdzie na nartach zatrzymanie się na nartach i przykręcenie kolana oraz wywrócenie sie i dość chwile nie mogłam się podnieść. zjechałam w dół po czym jeszcze raz wyjechałam ale później już ledwo zjechałam bo nawet narty podniesc ta noga nie mogłam. Optymistycznym podejściem myślałam przejdzie za kilka dni lub tydzień a z każda głupotą po lekarzach nie latam bo poprostu nie lubie. OPIS urazu:Lewe kolano spuchnięte nie mogę normalnie wyprostować i zgiąć nogi. kolano jakby wypchniete do przodu, noga ciągle przygięta. badanie 24 styczen wizyta u lekarza ogólnego kontaktu dalej kolano opuchniete i wysuniete do przodu nie moge prostowac i zginac. Lekarka po stwierdzeniu ze jak jest lepiej niż było ostatnio pyta czy mi dać skierowanie na rtg i ortopedy bo może nie trzeba, mowie ze chce skierowania i biorę. 25 stycznia 2019 robię rtg. wizyta u ortopedy najwcześniejsza za3 tygodnie czyli u ortopedy jestem po miesiącu od urazu wystawia skierowanie na rezonans a daje namiar na prywatnego ortopede na usg. Zapisuje się tu i tu 26 luty 2019 usg Staw ze zwiększona ilościa płynu Niejednorodność trzonu i tylnego rogu łękotki przyśrodkowej. W tylnym rogu widoczne poziome pękniecie. Więzadła boczne bez cech uszkodzenia. Kolekcja płynowa przed przyczepem dystalnym więzadła krzyżowego przedniego do oceny ACL w MRI. Ortopeda powiedział że kolano do zabiegu. 27.02.2019 Wizyta u ortopedy który wysłał mnie na usg i rezonans. Powiedział ze tak myślał że coś jest w kolanie uszkodzone i ze bedzie mnie kierował na antroskopie ale żeby przyjsc z wynikiem rezonansu który miałam mieć w piątek. 01.03.2019 rezonans Wyniki: Zwiększona ilość płynu w stawie kolanowym,jego zachyłkach, kaletkach przedrzepkowej i podrzepkowych. PŁyn wokół ścięgna mięśnia podkolanowego. Maziówka niepogrubiała, widoczny fałd przyśrodkowy maziówki. Więzadło krzyżowe przednie o zachowanej ciągłości i niejednolitym sygnale-uszkodzenie I stopnia. Wiezadło krzyżowe tylne,poboczne,troczki rzepkowe i ścięgno mięśnia czworogłowego uda o jednorodnym sygnale i zachowanej ciagłosci. Łąkotki bez cech uszkodzenia. Ciało Hoffy o prawidłowym sygnale. Chrzastki stawowe prawidłowej gróbości, jednorodnego sygnału, o gładkich zarysach zewnętrznych. Strefy obrzeku szpiku kostnego oraz złamań beleczek kostnych w zewnetrznych częćiach kłykci kości udowej oraz w jej obrębie kłykcia bocznego i wyniosłości międzykłykciowej piszczeli, bez naruszenia ciągłości warstwy korowej. Sygnał szpiku kostnego w zakresie pozostałych części kostnych stawu kolanowego prawidłowy. ukształtowanie bloczka kości udowej i ustawienie rzepki w normie. 13.03.2019 Wizyta u ortopedy. Powiedział że nic nie widać na opisie tym z rezonansu i powiedział że mało zginam nogę. Dostałam Skierowanie na zabiegi 10X DD, MG, LASER, KRIOTERAPIA, ĆWICZENIA 14.03.2019 PO 3 GODZINACH DZWONIENIA PO SZPITALACH PRZYCHODNIACH ITP NAJBLIZSZY TERMIN NA ZABIEGI OD 15.04.2019 GDZIE WTEDY WYPADAJA TEZ ŚWIĘTA WIEC PEWNIE SIĘ PRZEDŁUŻY... Najgorsze że schody są największym problemem schodzę 1 noga na 1 stopień i następna na ten sam bo inaczej się nie da a wychodzę tak ze lewa wykręcam bardziej w lewo i lekko do góry zęby szybciej wyjść. CZY KTOŚ UMIE MI POMÓŻ CZY MAM IŚĆ ROBIĆ JAKIEŚ BADANIE CZY IŚĆ PRYWATNIE NA REHABILITACJE MASAŻ ITP I czy w opisie MRI ''Strefy obrzęku szpiku kostnego oraz złamań beleczek kostnych...'' to znaczy że mam złamana kość udową w kolanie?

Szanowna Pani myślę że artroskopia i tak powinna zostać wykonana, co do złamania to tyczy się beleczek a więc struktur wewnątrz kości