Co oznacza wynik badania krwi u osoby stosującej Izotek?

Dzień dobry ! Przez ponad rok bylem leczony przez dermatologa lekiem izotek z powodu łojotoku skóry .Ostatnie miesiące brałem co trzeci dzień jedną tabletkę 20 mg. Od około tygodnia nie biorę już leku więc postanowiłem zrobić sobie morfologię krwi. Wyniki odbiegają od norm a mianowicie: Eozynofile- 0,06 g/l ( norma 0,1-0,5) Monocyty- 0,19 g/l (norma 0,2-1) Neutrocyty - 1,12 g/l ( norma 2,5-7) Neutrocyty 25,9% Limfocyty 67 % ( 2,89 g/l norma 1.3 - 2.9) Monocyty 4,5 % Eozynofile 1,40 % Bazofile1,20 % pozostałe wyniki morfologi z rozmazem są w normie. Czy wynik może być spowodowany braniem leku, po jakim czasie ewentualnie krew powinna wrócić do normy ?

Lek. Paweł Szadkowski

Takie wyniki, zwłaszcza neutropenia, mogą być spowodowane stosowaniem Izoteku. Może Pan powtórzyć badania za miesiąc, potem za 3 miesiące. Poziom neutrocytów powinien wracać do normy.