Co oznacza wynik badania krzywej cukrowej w 25. tygodniu ciąży?

Witam jestem w 25 tygodniu ciąży i odebrałam wyniki krzywej cukrowej i glukoza na czczo 78 mg/dł, po 1 godz 191 mg/dł, po 2 godz 111 mg/dł. Czy mogę prosić o interpretację.

Lek. Paweł Szadkowski

Cukrzycę ciążową rozpoznaje się, jeśli wynik na czczo przekroczy 92 mg/dl, po godzinie powyżej 180 mg/dl, a po 2 godzinach powyżej 153 mg/dl. Pani wynik po godzinie jest za wysoki. Z wynikiem proszę się udać do ginekologa prowadzącego ciążę, na początek na pewno wystarczy odpowiednia dieta.