Co oznacza wynik badania leukocytów u dziecka?

Odebrałem dziecka wyniki lełkocyty 3 a norma to1 dziecko ma 14 lat to chłopak czy to może być dojrzewamnie co to oznacza

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podał Pan jakie to było badanie. Jeśli było to badanie ogólne moczu i były widoczne 3 leukocyty w polu widzenia, a pozostałe wyniki były w normie, nie stanowi to powodu do niepokoju. Jeśli Pan się martwi, proszę powtórzyć pytanie i przytoczyć całe wyniki badań, trudno na podstawie takiej szczątkowej informacji coś określić. Leukocyty w moczu mogą występować w trakcie infekcji dróg moczowych, niemniej syn zapewne zgłaszałby objawy i inne wyniki byłyby zaburzone.