Co oznacza wynik badania moczu w 14- tygodniu ciąży?

Witam serdecznie. Jestem w 14 Tc. Zrobiłam badania moczu i zaniepokoiły mnie wyniki, a mianowicie: nabłonki płaskie - d liczne, leukocyty - 10-20, erytrocyty wyługowane 3-5, pasma śluzu - d liczne, bakterie- liczne. Poza tym reszta w normie. Czy mam się bardzo martwić? Pozdrawiam V - 33 lata

Lek. Paweł Szadkowski

Ze względu na ciążę, taki bezobjawowy bakteriomocz powinien być leczony. Proszę się udać z wynikiem do lekarza, który przepisze odpowiednie leczenie.