Co oznacza wynik badania moczu wykonany 2 tygodnie po miesiączce?

Witam. Odebrałam wynik moczu. Leukocyty, obecne 5-10, śluz dość obfity, nablonki plaskie nieliczne, bakterie nieliczne. 2.5roku temu mialam cesarke. Miesiączka powróciła po 8 miesiącach. Kp nadal. Trzy raz - Nie miesiac w miew miesiac- przed miesiączka dostalam zapalenie pęcherza. 1 dzień i urofuraginum to zrobili to. Po czym przyszla miesiączka. Teraz przy ostatniej miesiaczce powróciło po krwawienie. Co to może być. Wynik robiony 2 tyg po miesiaczce.Dziekuje za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Zazwyczaj takie wyniki wskazują na stan zapalny układu moczowego, np. pęcherza. Stan taki może przebiegać bezobjawowo. Warto z takim wynikiem udać się do lekarza pierwszego kontaktu - on zleci powtórne badania i w razie konieczności przepisze leki.