Co oznacza wynik badania mózgu u 32-latka?

Witam mam 31 lat M. Potrzebuję pomocy w zrazumieniu opisu bo czekam na wizytę ale się bardzo denerwuje i prosił bym o pomoc w zrozumieniu tego opisu. Rozpoznanie: G93.9 Opis badania: Badanie wykonano aparatem Essenza (Siemens) 1,5 T stosując sekwencje TSE uzyskując obrazy PD, T1 i T2- zalezne w projekcjach strzalkowej, czołowej oraz poprzecznej, przed i po dożylnej iniekcji paramagnetyku. Tkanki mózgowia o prawidłowej dystrybucji intensywności sygnału, z obecnością zmian ogniskowych o podwyższonej intensywności sygnału na obrazach PD, FLAIR i T2-zależnych o morflogii plak demielinizacyjnych zlokalizowanych: podkorowo- liczne powyżej 9 plak obrebie istoty białej okolokomorowo- liczne powyżej 9 plak największa w okolicy czolowej lewej 12mm, plaka u podstawy lewego płata czołowego z cechami rozpadu podnamiotowo-bral cialo modzelowate -plaka w obrebie płata Po dożyinym podaniu paramagnetyku stwierdzono wzmocnienie sygnału w obrębie dwóch ognisk : płat skroniowy i czolowy lewy - plaki aktywne. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Nie stwierdzono objawów wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego. W obrazie MR morfologia sygnału opon mózgowo-rdzeniowych w granicach prawidłowych. Z góry dziękuję za odp.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wynik ten należy interpretować wraz z innymi wynikami oraz badaniem neurologicznym.