Co oznacza wynik badania MR przy raku płuc?

Witam proszę o diagnozę wyniku tomografii komputerowej z kontrastem i okres rokowania w tym stadium raka płuc. Opis: Po stronie lewej w biegunie dolnym wnęki obecna bardzo duża, słabo wyodrębniająca się masa guzowata o przybliżonych wymiarach 65x85x50mm o słabym brzeżnym wzmocnieniu pokontrastowym i centralnymi obszarami hipodensyjnymi najpewniej o charakterze rozpadu. Zmiana powoduję amputację oskrzela płatowego dolnego i nieodmę płata dolnego lewego. Masa guza przylega do aorty zstę pującej, lewego przedsionka serca i przełyku oraz wydaje się częściowo wpuklać do oskrzela głównego lewego. Obraz zmian odpowiada zaawansowanemu procesowi npl. W miąższu płucnym ponad to obecne okrągłe zmiany ogniskowe w PP w segm. 3 śr 11mm oraz w PL segm. 3 śr, 5 mm o spiuralnych obrysach- zmiany najprawdopodobniej o charakterze meta. W śródpiersiu obecne liczne węzły chłonne w osi krótkiej do 8mm. Obecny płyn w lewej jamie opłucnowej. Dodatkowa obustronnie skąpe pasmowate zmiany włókniste podopłucnowe, drobne pęcherze rozedmowe oraz niewielkie, zwiewne obszary zmleczenia miąższu. W prawym płacie wątroby dwie hipodensyjne zmiany ogniskowe meta? Nadnercza jednorodne, niepowiększone.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Rokowanie jest dla każdego pacjenta indywidualne w zależności od stanu ogólnego oraz innych czynników.