Co oznacza wynik badania MR u 29-latki?
Opis mojego badania radiologicznego: Badanie MR głowy wykonano w sekwencjach SE, TSE, TIRM, SWI i EPI DWI. Obwodowo w płacie czołowym lewej półkuli mózgu widoczne ognisko podwyższonego sygnału T2/TIRM sr. 0,3 cm, niewyjazujace restrykcji dyfuzji-prawdopodobnie ognisko nieistotnej klinicznie gliozy okołonaczynowe lub UBO. Poza tym obraz MR mozgowa i wewnatrzczaszkowych przestrzeni plynowych bez istotnych zmian. Co to znaczy?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania
Witam. Z jakiego powodu wykonywane było to badanie? Proszę skonsultować wynik z lekarzem, który kierował na to badanie.