Co oznacza wynik badania MRI po usunięciu macicy z przydatkami?

Wynik MRI czy jest dobry i konieczna jest radioterapia?Stan po usunięciu radykalnym macicy z przydatkami.(Miernie nasilone zmiany obrzękowe, poszerzenie naczyń żylnych, zrosty oraz niewielka ilość płynu w miednicy mniejszej- po przebytym zabiegu, bez ew. cech wznowy miejscowej. Pęcherz moczowy średnio wypełniony, gładkościenny. Miedniczne odc. moczowodów nieposzerzone. Powiększonych węzłów chłonnych w miednicy bad. nie wykazało. Tętnice biodrowe nieposzerzone, drożne. Dyskopatia L4 L5

O wskazaniu i kierowaniu pacjentki do uzupełniającej radioterapii po zabiegu operacyjnym z powodu raka trzonu macicy czy raka szyjki macicy decyduje wynik histopatologiczny po operacji , a nie MRI po zabiegu. Dlatego też pomimo dobrego wyniku MRI , pacjentka musi mieć dodatkowe leczenie onkologiczne, bo najpewniej zaawansowanie choroby wyjściowe wymaga takiej decyzji .Proszę omówić wszystko z lekarzem prowadzącym.