Co oznacza wynik badania nasienia u starającego się o dziecko?

Witam, poprosilabym o analize wyniku badan meza. Uplynnienie 50 Objetosc 1.3 pH 9 Barwa mleczna Lepkosc zwiekszona Koncentracja plemnikow 63 Calkowita liczba plemnikow 81.9 Ruch postepowy 11 % mln/ejakulat 9.0 Ruch calkowity 23% mln/ejakulat 18.8 Brak ruchu 77 % Zywotnosc 76 % mln/ejakulat 62.2 Plemniki o prawidlowej budowie 5% mln/ejakulat 4.1 Koncentracja komorek okraglych 4 Jak polepszyc wynik? Jakie sa szanse na naturalne zajscie w ciaze? Czy potrzebna jest inseminacja lub in-vitro?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować się z ginekologiem - specjalistą endokrynologii ginekologicznej,