Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik badania ogólnego moczu 13-miesięcznego dziecka?

Odebrałam synka 13 miesięcznego badania ogólne moczu i proszę o interpretację wyniku ponieważ ten wynik mnie niepokoi. Przejrzystość moczu-przejrzysty nablonki płaskie nieliczne w polu widzenia, krwinki białe od0do 1w polu widzenia,obecne bakterie pojedyncze.Pozostałe badanie jak glukoza,bilirubina,białka całkowite,ķrew,azotany,leukocyty są ujemne bądź w normie.
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam, ten wynik wydaje sie nie być niepokojący. W przypadku gdy dziecko ma jednak jakies niepojące objawy należy zwrócić sie do swojego lekarza pediatry. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy