Co oznacza wynik badania patomorfologicznego 26-latki?

Witam.mam pytanie odnosnie wynikow,nie wiem czy to cos groznego.Pozdrawiam. 1: gastritis chronica activa erosiva mediocri gradus. dysplasia glandularumminoris gradus.HP(-) 2: gastritis chronica activa erosiva mediocri gradus
Lek. Paweł Szadkowski

1. Przewlekłe aktywne nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka średniego stopnia. Dysplazja małego stopnia. 2. Przewlekłe aktywne nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka średniego stopnia.
Z wynikiem proszę się udać do lekarza pierwszego kontaktu, zaleci dalsze postępowanie.