Co oznacza wynik badania piersi 25-latki?

Co oznaczają te badania? Bardzo się martwie czy to może być piersi ? Nie rozumiem tych stwierdzeń A radiolog nie chciał mi zbyt dużo powiedzieć. Chciałabym prosić o interpretacje wyników: Piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej. W prawej piersi na godz.7/8 hipoechogeniczna dobrze odgraniczona zmiana o policyklicznym obrysie,bez przepływu w CD wilk.7x4mm-tu.benign susp. Poza tym zmian litych ogniskowych nie wykazano Węzły pachowe nie podejrzane. BIRADS 3 Bardzo zmartwilo mnie to badanie mam dopiero 25 czy te wyniki świadczą o czymś poważnym. Planujemy z mężem dziecko. Bardzo się boję o naszą przyszłość...

Lek. Paweł Szadkowski

- Piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej - czyli prawidłowo.
- W prawej piersi hipoechogeniczna dobrze odgraniczona zmiana -tu.benign susp. - podejrzenie guza łagodnego.
Reszta opisu w normie.
- BIRADS 3 - oznacza zmianę prawdopodobnie łagodną - ryzyko złośliwości <2%, wskazana kontrola za 6 miesięcy, możliwe badania dodatkowe USG.
Jeśli się Pani niepokoi, proszę wykonać badanie usg piersi i z wynikami udać się do lekarza. Natomiast nie stanowi to powodu do niepokoju, bardziej wskazanie do dalszej diagnostyki.