Co oznacza wynik badania piersi 30-latki?

Bardzo proszę o interpretacje wyniku: Carcinoma invasium mammae NST G2 (3 2 1) ER reakcja dodatnia 100% PGR reakcja dodatnia 100% HER 2 reakcja ujemna Ki67 około 40%

Lek. Paweł Szadkowski

Rak inwazyjny sutka. Obecne są receptory estrogenowe i progesteronowe, natomiast receptory HER2 są ujemne - taki obraz zazwyczaj łączy się z lepszym rokowaniem.