Co oznacza wynik badania płuc 28-latka?
Witam. W opisie RTG klatki. Płuca miernie rozedmowe bez zmian ogniskowych, serce prawidłowej wielkości. Co oznacza miernoe rozedmowe? Mam 28 lat, nie palę.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Interpretacji wyniku można dokonać jedynie po uwzględnieniu pana stanu klinicznego (objawów i zmian w badaniu fizykalnym i badaniach dodatkowych). Sugeruje w tym celu udać się do lekarza prowadzącego.