Co oznacza wynik badania płuc 40-latka?

Drobne zagęszczenia włókniste grzbietowych partii płatów dolnych obu płuc...Niewielkie, rozpoczynające się zagęszczenia w typie początkującego drzewa w zakresie płatów górnych obu płuc -możliwe rozpoczynające się zmiany zapalne w typie oskrzelikowym...W śródpiersiu przednim tkankowe zagęszczenie o wymiarach 34x27x55mm - w pierwszej kolejności przetrwała tkanka grasicy. Napisałam tylko nieprawidłowości z badań tomografii komputerowej męża....co mogą oznaczać?Mąż ma 40 lat, pali papierosy, na badanie trafił z powodu bólu w klatce piersiowej.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować ten wynik oraz dolegliwości z pulmonologiem.