Co oznacza wynik badania płuc dziecka?

Witam. Co oznacza "Obustronnie w polach płucnych widoczne zagęszczenia śródmiąższowe najbardziej nasilone w przyśrodkowych częściach pól płucnych. Obraz zależny najpewniej od zmian zapalnych. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych." Dodam, że syn 2 miesiące temu miał zapalenie płuc. Czy obecny zapis może być powikłaniem tamtego zapalenia? Syn przebywał na kardiologii, gdzie lekarz nie wspomniał nic o płucach, opis przeczytałam w wypisie. CRP w normie, posiew z krwi jałowy.
Lek. Paweł Szadkowski

Zmiany zapalne w płucach pozostają długo już po wyleczeniu choroby i najpewniej są powikłaniem zapalenia sprzed 2 miesięcy. Takie zmiany z czasem miną i nie powinny być powodem do niepokoju, skoro nie ma żadnych objawów.