Co oznacza wynik badania po usunięciu guza odbytnicy?

Witam. Mam 71 lat. Przeszłam operację wycięcia nowotworu złośliwego odbytnicy. Badania histopatologiczne wykazały Adenocarcinoma mediocriter differentiatum (G2) intestini crassi. Naciek obejmuje błonę śluzową, warstwę podśluzową i błonę mięśniową właściwą. W preparatach z guza widoczne są wewnątrznaczyniowe zatory z komórek nowotworowych, w tym również w naczyniach warstwy podsurowiczej. Co to tak naprawdę znaczy , jakie są rokowania na wyleczenie, czy jest możliwość całkowitego wyleczenia.

Lek. Paweł Szadkowski

Jest to gruczolakorak średnio zróżnicowany. Powinna Pani porozmawiać z lekarzem, który ma informacje na temat tego, czy guz został usunięty w całości, czy obecne są przerzuty w węzłach chłonnych, który ma dostęp do Pani badań obrazowych - bez takich informacji nie da się określić rokowania.