Co oznacza wynik badania po usunięciu znamienia?

Witam, co oznacza wynik z badania histopatologicznego: " znamię barwnikowe dysplastyczne vel MELTUMP (melnocytic tumor of uncertain malignant potential). Komórki znamieniowe wykazują cechy aktywności proliferacyjnej (2-3 mitozy / 1 mm2), nie wykazują cech różnicowania w barwieniu HMB45. Z tego względu chora wymaga kontroli." Lekarz powiedział, że wystarczy kontrola dermatoskopowa blizny po wycięciu co 3 miesiące, ale nie wytłumaczył dokładnie co oznacza ten wynik. Proszę o jego wyjaśnienie oraz co ten wynik dla mnie oznacza.

Lek. Paweł Szadkowski

Melanocytic tumor of uncertain malignant potential oznacza zmianę barwnikową o nieznanym potencjale złośliwości - w momencie badania nie stanowi nowotworu złośliwego, ale wymaga stałej kontroli, gdyż nie znany jest jej potencjał złośliwości. Barwienie HMB45 pozwala nam ocenić prawdopodobieństwo, że zmiana jest czerniakiem - u Pani brak cech różnicowania.