Co oznacza wynik badania po zapaleniu mięśnia sercowego?

Witam Mąż jest pół roku po zapaleniu mięśnia sercowego. Wczoraj odebrał wyniki Holtera EKG zaznaczam ze na 5 lipca jest zarejestrowany do Kardiologa jednak chciała bym się zapytać w jakim stopniu te wyniki są nieprawidłowe. Opis wykryto 3 pojedyncze nadkomorowe pobudzenia przedwczesne, 25 tachykardii, 37 bradykardii, 1 rytmów niemiarowych, 2 przerw, 4 pojedynczych przedwczesnych pobudzeń komorowych Sekwencje tachykardii zatokowej do różnicowania z częstoskurczem zatokowo-przedsionkowym, okresy niemiarowego rytmu zatokowego, nieliczna ektopia nadkomorowa i komorowa bez form złożonych, w godzinach nocnych dwie pauzy w przebiegu zahamowania zatokowego-maksymalna 2130msk, zarejestrowano pojedyncze pobudzenia zastępcze z łącza przedsionkowo-komorowego, cechy wczesnej repolaryzacji w godzinach nocnych. Mąż pod koniec lipca ma zaplanowaną operację stawu kolanowego czy przy takich wynikach bedzie ona możliwa ? Dziękuję za odpowiedz.

Kwalifikacja do zabiegów operacyjnych to kwestia indywidualna, zależna od stanu klinicznego pacjenta i wyników badań dodatkowych. Przeprowadza ją lekarz operujący, następnie przed zabiegiem następuje kwalifikacja do odpowiedniego znieczulenia. Na podstawie samego holtera ciężko wyrokować. Pozdrawiam.