Co oznacza wynik badania poziomu AFP?

Mam 62 lata moje AFP w badaniu 8,7 ng/ml CEA 1,1 oraz PDW 62,6 procent pozostałe wyniki w normie proszę o pomoc jakie podjąć kroki Grażyna

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety nie można nawet w przybliżony sposób zinterpretować pani wyników ponieważ nie podała pani norm laboratorium, objawów klinicznych oraz celu w jakim wykonywane były badania. Dodam tylko że badania markerów nowotworowych nie służą do ich wykrywania, a wykorzystywane są głównie do monitorowania przebiegu choroby nowotworowej. Jedynie ich bardzo wysokie wartości mogą co najwyżej nasuwać podejrzenie któregoś z nowotworów.