Co oznacza wynik badania prostaty 40-latka?
Witam. Mam 40lat, moje pytanie dotyczy gruczołu krokowego wyniki usg to: 33×29 ×29mm;PV =15 ml. Czy wymiary są w porządku? Mieszczą się w normie?

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Prawidłowe wymiary prostaty to 4x3,5x3,5 cm, a jej objętość powinna wynosić około 25ml. U Pana wymiary są nieznacznie mniejsze, nie stanowi to powodu do niepokoju.