Co oznacza wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa u 37-letniej kobiety?
Witam,mam wynik badania mr kręgoslupa l/s .poglebienie fizjologicznej lordozy ledzwiowej.Drobne zaostrzenia przrdnich i tylnych krawedzi trzonow kręgowych.Obizenienie wysokosci i dehydratacji tarcz miedzykregowych L4/L5 i L5/S1.W okolicy blaszek granicznych trzonow zwyrodnieniowa zmiana sygnalu Modie II.Stozek koncowy rdzenia widoczny jest na poziomie L1.Na poziomie L4-S1 widoczne sa koncentryczne wypukliny tarcz miedzykregowych ku tulowi w glab kanalu kregowego z modelowaniem worka oponowego.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Zostały opisane u pani zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatyczne kręgosłupa. Powyższy wynik wymaga interpretacji klinicznej ponieważ dalsze postępowanie i ew. leczenie zależy głównie od występujących u pani objawów. Na pani miejscu udałbym się do lekarza neurologa.