Co oznacza wynik badania RTG kręgosłupa piersiowego?

Witam!Zrobiłam badanie RTG kregoslupa piersiowego(Th)(AP,BOK) Poglebienie fizjologicznej kyfozy piersiowej. Ostrowite na przednich krawedziach trzonow kregow piersiowych jako wyraz zmian zwyrodnieniowych.Bardzo czesto mam silny mocny ucisk na klatki piersiowej nie da się wytrzymac.Przeciw bolowych dosc i rehabilitacja tez bez skutku dalej cierpie.Niespojenie łuku L5.Obniżenie tarczycy miedzykręgowej L5-S1.Kregozmyk tylny na poziomie L4-5 przesunięcie trzonuL4 kupić tylowi w stosunku do L5 ok.2mm

Czy ucisk jest w przedniej części klatki piersiowej, czy w tylnej. Trzeba znać dokladną lokalizację bólu, ucisku, jego charakter, wtedy można ocenić czy przyczyną może być kręgosłup, jeśli tak to czy należy wykonać dodatkowe badania np. MR kręgosłupa odc. Th. Czy są dolegliwości z odcinka lędźwiowwgo? Jeśli nie to te zmiany w odc. L nie mają w tym momencie aż takiego znaczenia, jeśli tak wymagałoby to dokładniejszej oceny.