Co oznacza wynik badania tarczycy 19-latki?

Czy zbyt mała tarczyca to powód do niepokoju? Podejrzenia idą ku niedoczynności Płat lewy 3,1ml Płat prawy 3,7ml Ostatnie wyniki TSH 3,67 (norma 0,51-4,3) Ft4 12,51 (norma 12,6-21)

Lek. Paweł Szadkowski

Objętość tarczycy jest różna u różnych osób i nie zawsze sama "mała tarczycy" oznacza chorobę. Niemniej Pani tarczyca jest w dolnej granicy normy, TSH również, a FT4 poniżej normy - może to wszystko wskazywać na rozpoczynającą się niedoczynność tarczycy.