Co oznacza wynik badania tarczycy 31-latka?
Witam serdecznie. 27.07.2018 roku byłem na usg tarczycy ponieważ z wyników krwi wyszło mi tsh 0,325 (norma 0,350-4,940) opis badania:Tarczyca dwupłatowa, niepowiększona o obj ok 15ml. Płat prawy :20x19x50mm. Płat lewy:19x16x43mm. Węzina nieposzerzona-3,5mm. Echogenioczność miąższu prawidłowa. W dolnym biegunie płata lewego słabo wyodrębiającę się ognisko drobnotorbielowate o wym. 8x4mm. Odczynowy węzeł podżuchwowy po stronie lewej o wym. krótkim 8mm. Szyja bez cech limfadenopatii. Nie poszedłem z tym do ednokrynologa lecz od stycznie 2019 moje zdrowie się pogorszyło i powtórzyłem badania i wyszło: TSH 0,687 FT4 1,1ng/dl FT3 3,06pg/ml opis badania usg: Gruczoł tarczycowy niepowiększony o prawidłowej jednorodnej echogenności. Płat prawy o wymiarach: 18x17x28mm Płat lewy o wymiarach: 19x14x42mm Cieśń średnicy : 5mm Powiększonych węzłów chłonnych na szyi nie uwidoczniono. Zastanawiam się dlaczego prawy płat tarczycy się zmniejszył i czy może mieć to jakiś wpływ na moje zdrowie. Czy w takiej sytuacji mam jeszcze wykonać ANTY-TPO? Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Hormony a zachowanie
Szanowny Panie proszę pamiętać, że badanie USG jest badaniem subiektywnym i czasami stąd mogą wynikać różnice. Aczkolwiek dobrze by było wykonać badanie przeciwciał