Co oznacza wynik badania tarczycy po jej usunięciu?

Witam. Mąż jest po wycięciu prawego płata tarczycy( guzek z biopsji 4x6mm skala 4/5) wraz z częścią płata lewego-nie usunięto całej tarczycy. Dziś odebralismy wynik histopat. Wynika z niego że wycięta tarczyca zawierała guz z rakiem brodawkowatym. ( część środkowa płata prawego Microcarcinoma papillare (diameter 3 mm) circumscriptum . Gal 3 \- HBME 1 , CK19 . Co oznaczają te skróty- gal hbme i ck? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Lek. Paweł Szadkowski

Są to po prostu znaczniki, które pozwoliły określić, jaki jest to guz. Nie zawsze sam obraz mikroskopowy jest jednoznaczny, a takie markery pozwalają patomorfologowi określić rozpoznanie.