Co oznacza wynik badania TSH, Ft3 i ft4 u 36-latki?

Witam. Tsh 3 generacji 4.600 norma 4.700,FT3 3.55 norma 5.4,FT4 1.14 norma 1.51,Anty to <0.8 norma 4.0,P/c p.kardiolopinie IgG 3.11,P/c kardiolipinie IgG 5.17.Mam 35 lat jedno dziecko i dwa poronienia za sobą,. CZY TE WYNIKI SA WPORZADKU?? Joanna

Lek. Paweł Szadkowski

Badania hormonów tarczycy mieszczą się w granicach normy (są prawidłowe dla osoby nie będącej w ciąży, norma TSH dla ciężarnych wynosi < 2,5). Jeśli chodzi o przeciwciała p/kardiolipinowe to należy się kierować normą danego laboratorium. Wyniki najlepiej omówić również ze swoim lekarzem prowadzącym.