Co oznacza wynik badania u 49-latki?

Proszę o wyjaśnienie opisu: W części przyśrodkowej lewego dołu nadobojczykowego bocznie do naczyń szyjnych homogenny hypoechogenny węzeł chłonny 11X7, podobnie homogenne hypoechogenne węzły chłonne śr. około 5-6mm w cz. przysrodkowej przedniej lewego i prawego dołu nadobojczykowego- sonograficznie węzły podejrzane. Co znaczy homogenny hypoechogenny węzeł? We wcześniejszych badaniach te same węzły były opisywane jako hipoechogeniczne.

Lek. Paweł Szadkowski

Homogenny - oznacza jednorodny, czyli prawidłowy. Hypoechogeniczny i hipoechodeniczy to to samo. Z wynikiem proszę się udać do lekarza kierującego na badanie, gdyż może być konieczna dalsza diagnostyka, a interpretacja wyniku musi korelować z Pani objawami i całym obrazem klinicznym.