Co oznacza wynik badania USG Doppler lewej kończyny dolnej u 46-latki?

Co oznacza wynik badania USG Dopler lewej kończyny dolnej zacytowany poniżej i czy oznacza on konieczność natychmiastowej operacji? Nadmieniam że nie mam żadnych bólów nóg a z objawów zewnętrznych widoczny na lewej łydce ale niebolesny żylak. Cytuję wynik badania kończyny lewej dolnej: "Żyły powierzchowne i głębokie drożne,podatne na ucisk bez cech zakrzepicy. VSM nieposzerzona, niewydolna na całej długości z niewydolnymi gałęziami w spływie na udzie i podudziu.Niewydolnych perforatorów nie stwierdza się.Pień VSP wydolny, niewydolna gałąź na przyśrodkowej powierzchni łydki w połowie jej wysokości . Żyły głębokie podudzia,żyła podkolanowa i udowa wydolne."

Niewydolność żylna może sprzyjać zastojowi żylnemu co w efekcie prowadzi do tworzenia żylaków