Co oznacza wynik badania USG węzłów chłonnych dziecka?

Synek2.5 r.powiekszone węzły opis usg;umiarkowanie powiększone,owalne prawidłowo unaczynione od strony wnęki. Największe po stronie lewej w r.kata zuchwy-26×17mm i po prawej 16×10mm.Minęło kilka miesięcy A one są bez zmian dodatkowo z tyłu na główce pod włosami na wysokości uszu po obu stronach na tej samej wysokości znalazłam 2 małe kuleczki przesuwane pod palcami czy to możliwe że dziecko ma tyle powiekszonych węzłów?Proszę o poradę

Lek. Paweł Szadkowski

Z opisu wynika, że są to prawidłowe węzły chłonne, powiększone odczynowo, np. w związku z infekcją, nie stanowią powodu do niepokoju. Węzły chłonne są wyczuwalne u wielu osób - takie wielkości kuleczki nie są powiększone.