Co oznacza wynik badania wątroby 43-latki?

Prosze o wytlumaczenie tego opisu. Watroba niepowiekszona o podwyzszonej echogenicznosci z zatartym ukladem naczyniowym i grzbietowym cieniem akustycznym najprawdopodobniej na tle nasilonego stluszczenia. W sasiedztwie pecherzyka zolciowego w miazsxu watroby widoczny jest hypoechogeniczny obszar o najwiekszym wymiarze okolo 18.5 mm mogacy odpowiadac ognisku hyposteatozy. Badanie GGTP 213 U/l

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik opisuje stłuszczenie wątroby, czyli stan kiedy w komórkach wątroby odkładają się związki tłuszczowe. Niealkoholowe stłuszczenie wątroby najczęściej rozpoznaje się u osób z nadwagą i otyłością, z cukrzycą, z zaburzeniami gospodarki lipidowej oraz u alkoholików. Z wynikiem proszę się udać do lekarza, gdyż leczenie zależy oczywiście od przyczyny stłuszczenia.