Co oznacza wynik badania wycinków macicy?

Witam. Otrzymałam wyniki badań pobranych wycinków z szyjki macicy. Ze względu na to, iż wizytę u lekarza ginekologa mam dopiero w przyszłym tygodniu proszę o interpretację wyniku. Brzmi on: Drobne fragmenty błony śluzowej szyjki macicy z ostrymi zmianami zapalnymi oraz fragment nabłonka paraepidermiodalnego bez cech dysplazji. Będę wdzięczna za odpowiedź. lat 37.

Lek. Paweł Szadkowski

Opis wskazuje na obecność zapalenia (infekcji, np. bakteryjnej), nie ma natomiast cech dysplazji (czyli nie ma komórek zmienionych, mogących ulec transformacji nowotworowej).