Co oznacza wynik badania wzroku 4-latka?

Dzień dobry Syn ( lat 4,5) był 6 miesięcy temu u okulisty, który stwierdził wadę : OP- sfera: 4,5, cylinder :-0,5, os 150; OL- sfera : 3,5. Na ostatniej wizycie OP: sfera 4,75, cylinder - 0,75, oś 165; OL sfera 4, cylinder - 0,5 os 12. Czy synowi wzrok się pogorszył? Czy może poprawił? Co oznacza ta zmiana?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Należy te wyniki interpretować wraz z badaniem fizykalnym. Radziłbym skonsultować się z okulistą.