Co oznacza wynik badania zatok 31-latki?
Witam, bardzo proszę o interpretację wyniku badania RTG zatok. Oto wynik: okrezne zgrubienie błony śluzowej w lewej zatoce szczekowej - moze odpowiadac zmianom zapalnym. Po stronie prawej zacienienie wychodzace z zachylka zębodołowego, zajmujace ponad 2/3 swiatła zatoki - zgrubienia błony sluzowej, mozliwa obecnosc torbieli. Poza tym zatoki oboczne nosa rtg prawidłowo powietrzne.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Opis wskazuje na przewlekłe zapalenie zatok z możliwą obecnością torbieli. Z wynikiem powinna się Pani udać do lekarza, który zlecał badanie, gdyż ocena wymaga korelacji z Pani objawami i całym obrazem klinicznym.