Co oznacza wynik badania znamienia barwnikowego 31-latki?

wynik badania histopatologicznego wyciętego znamienia barwnikowego. rozpoznanie neo cutis. zmiana barwnikowa atypowa z licznymi naciekami limfocytarnymi. Wskazania dodatkowe badania IHC. Proszę o wyjaśnienie badania IHC, i czy badanie to może wykluczyć zmiany rakowe czy tylko wskazuje na ich zaawansowanie.

Lek. Paweł Szadkowski

Badanie IHC to badanie immunohistochamiczne, czyli oznaczanie charakterystycznych markerów dla danego nowotworu - wykonuje się to na wycinku histopatologicznym. Rozpoznanie wskazuje na nowotwór skóry, ale bez tych badań lekarz nie był w stanie określić, jaki to nowotwór.