Co oznacza wynik badania żołądka 29-latka?

Witam dzisiaj otrzymalem wynik badania histopatologicznego na ktorym jest napisane: rozpoznanie histopatologiczne: gastris chronica erosovia, helicobacter pylori ( ) opis makroskopowy: 0.2 cm. Co oznacza ten opis makroskopowy ze jest podany wymiar?

Lek. Paweł Szadkowski

Podany jest wymiar wycinka, jaki lekarz pobrał. Wynik oznacza Przewlekłe nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Skoro w nawiasie koło H.pylori nie ma plusa (+), najpewniej nie ma u Pana infekcji tą bakterią.