Co oznacza wynik biopsji guza piersi?

Odebrałam wynik z biopsji gruboigłowej guza o wymiarach: 20x11mm, położonego na godz. 11-ej, w odległości 5 cm od otoczki brodawki sutka prawego. Opis mikroskopowy: bioptat o sumarycznej długości ok. 1 cm- rozrost pod-ścieliska/ tkanka łączna luźna/ i elementów nabłonkowych/ różnej długości szczelinowate i rozgałęzione przewody jednowarstwowe komórek nabłonkowych otoczonych warstwą komórek mioepitelialnych/. Rozpoznanie: fibroadenoma- gruczolakowłókniak [ICD-O-3:9010/0].Proszę o wyjaśnienie co ten wynik oznacza? Bardzo się denerwuję a na wizytę w poradni onkologicznej muszę jeszcze poczekać. Dziękuję, czekam na odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

W biopsji wykryto zmianę łagodną - gruczolakowłókniaka. Taką zmianę należy oczywiście obserwować, ale nie stanowi ona powodu do niepokoju, jest łagodna.