Co oznacza wynik biopsji śródpiersia?
Witam. Chciałbym się dowiedzieć co może oznaczać wynik biopsji. W badaniu tomografem komputerowym rozpoznanie torbiel śródpiersia. Wynik biopsji- materiał zawierabezpostaciowe masy białkowe oraz nieliczne rozproszone komórki gruczołowe bez cech atypii( cd45-, thyroglobulin - , TTF-1 ) najprawdopodobniej nabłonka oskrzela. Czy to może oznaczać coś poważnego. Wszystkie badania krwi w normie.

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. Ten wynik nie wskazuje na nowotwór w materiale tkankowym. Proszę skonsultować ten wynik z lekarzem kierującym na biopsję. Trzeba ten wynik interpretować wraz ze znajomością stanu klinicznego [objawów] pacjenta. Pozdrawiam.