Co oznacza wynik biopsji tarczycy 42-latki?

otrzymałam wyniki biopsji tarczycy materiał z dolnej części płata lewego uznano za kategorie 1 wg systemu Bethesda oraz materiał ze środkowej części płata lewego kategoria 2 wg systemu Bethesda ( obraz cytologiczny odpowiada zmianom w przebiegu thyroiditis chronica ). Czy jest konieczna operacja ?

Lek. Paweł Szadkowski

Po dokładną ocenę wyniku musi się Pani udać do lekarza zlecającego biopsję, bo on wie, jakie ma Pani objawy, jakie są wyniki badań laboratoryjnych. Kategoria 1 wg tego systemu oznacza biopsję niediagnostyczną, ale kategoria 2 oznacza wole. Dodatkowy opis thyroididtis chronica oznacza przewlekłe zapalenie gruczołu tarczowego. Jakie będzie dalsze postępowanie, zależy od całego obrazu klinicznego.