Co oznacza wynik cytologii 24-latki?

Witam miałam wykonaną cytologię wynik nie stwierdzoni zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego, wynik- zmiany odczynowe związane z zapalaniem( łacznie z typową regeneracją) co to oznacza, czy wynik cytologi wskazuję na nadżerkę, lekarz twierdzi że ja mam, i proponuje mi laserowe usunięcie czy to jest wskazane jesli jeszcze nie byłam w ciąży, proszę bardzo o poradę?

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik podaje obecność komórek zapalnych, które świadczą o niewielkiej infekcji.