Co oznacza wynik cytologii 28-latki?

Witam, W zeszłym tygodniu miałam robiona cytologie. Wynik badania otrzymałam w czwartek (niestety Pani ginekolog przebywa na urlopie i nie mogłam skonsultować z nią wyniku badania). Otrzymałam wynik badania z opisem , że obecne są liczne leukocyty oraz zarodniki grzybow (mierna ilość). Ogólnie cytologia grupa II. Dostałam receptę na tabletki dopochwowe clotrimazolum (jedno opakowanie - 6 tabletek). Staramy się z mężem o dziecko i od kilku miesięcy regularnie zazywam duphaston. Czy to może być powodem pojawienia się grzybicy ? Czy podczas stosowania tabletek clotrimazolum możemy współżyć ? Na ulotce nie jest napisane.

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej podczas stosowania leczenie nie współżyć. Infekcja narządów raczej nie była spowodowana braniem Duphastonu. Jest to częsta przypadłość u kobiet i nie stanowi powodu do niepokoju.