Co oznacza wynik cytologii 28-letniej kobiety?

Proszę o wytłumaczenie wyniku cytologicznego Rozpoznanie dyshormonosis. We wszystkich rozmazach obranych 4 razy w odstępach 7 dni widoczna androgenizacja nabłonka bez zmian cyklicznych i estrogenizacji. Obecne kk powierzchniowe, głównie kk pośrednie androgenne. Obecne pałeczki kwasu mlekowego. Leukopenia. Indeksy srednia: MI=0-85-15 do 0-81-18. KI=15-18%. EI=18-25% Jedno gazowy cykl androgenny.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem - specjalistą ginekologii onkologicznej.