Co oznacza wynik cytologii 38-letniej kobiety?

Zapytanie o wynik cytologii: Rozmaz odpowiedni do oceny. Obecnosc nieprawidłowych komórek nabłonkowych. Atypowe komórkigruczołowe AGC endocerwikalne. Bardzo prosze o interpretacje mojego wyniku badań.

Lek. Paweł Szadkowski

Taki wynik sam w sobie nie oznacza nic poważnego, ale wskazana jest dalsza diagnostyka - wykonanie kolposkopii i pobranie wycinków histopatologicznych. Najlepiej z wynikiem udać się do ginekologa.