Co oznacza wynik cytologii 51-latki?

Witam.Odebrałam wyniki cytologi.Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych,i procesu złośliwego.Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze):zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) UWAGI:PAP3 A.Zarejestrowałam się do Ginekologa dopiero na 3 lipiec bo Pan doktor jest na urlopie.Czy mogę tak długo czekać ,lekarz widział ten wynik i mówił ze moge czekać,ale ja się boje,nie mogę spać.Mam 51 lat .Bardzo proszę o odpowiedz czy te wyniki są bardzo złe.

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik oznacza, że nie ma zmian nowotworowych, czyli nie dzieje się nic poważnego. Obecne są natomiast zmiany odczynowe związane z zapaleniem, czyli zwykły stan zapalny. Te wyniki nie są złe.