Co oznacza wynik cytologii moczu?

Proszę o wyjaśnienie z cytologi moczu .Grupa komórek nablonka urotelialnego z cechami atypii,najpewniej komórki raka urotelialnego oraz limfocyty i pojedyncze komorkinablonka płaskiego

Lek. Paweł Szadkowski

W obrazie są obecne komórki zapalne oraz komórki nieprawidłowe, które mogą pochodzić z raka np. raka pęcherza moczowego. Powinien Pan się udać do lekarza, aby rozpocząć dalszą diagnostykę i w razie potwierdzenia nowotworu - leczenie. Wynik cytologii nie przesądza o raku, ale sugeruje obecność nieprawidłowych komórek - należy to sprawdzić.