Co oznacza wynik cytologii u 34-latki?

Witam, proszę o interpretację wyniku obrazu cytologi nieprawidłowej. Niestety wyszły nieprawidłowe komórki nabłonkowe, komórki gruczołowe, nieprawidłowe (atypowe) AGC-NOS, komórki endocerwikalne. Z pewnością konieczna będzie kolposkopia, jednak czy na podstawie samej cytologi można jednoznacznie to określić co to moze być?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Na podstawie samej cytologii nie da się jednoznacznie potwierdzić rodzaju patologii oraz rozległości tego procesu. Wymagana jest kolposkopia.