Co oznacza wynik echa serca u 18-latka?

Moje echo serca wyszło bardzo dobrze, EF 70%, brak żadnych zmian ani nieprawidłowości, a kardiolog powiedział mi że mam bardzo dobre i zdrowe serce i żeby niczym się nie martwić. Zdiagnozowano u mnie nerwicę, ale czasem objawy fizyczne są tak mocno odczuwalne i są tak męczące że mam dość. Moje pytanie brzmi: czy jest sens wykonywać jakieś inne badania jak np. EKG lub holter, czy jeśli nerwica została zdiagnozowana a echo wyszło bardzo dobrze to nie ma co się martwić i nie ma po co robić innych badań?

Witam,

jeśli kardiolog stwierdził, że objawy mają podłoże nerwicowym to w tym przypadku zalecałbym wizytę u psychologa klinicznego celem konsultacji.

Wracając do diagnostyki kardiologicznej, nic nie stoi na przeszkodzie wykonać holter EKG aby uspokoić Panią,że wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam

Witam Pana,

Jeżeli przeprowadzone badania nie wykazały u Pana schorzeń

somatycznych, a lekarz stwierdził nerwicę lękową, to zapewne tak jest.

Zaburzenia lękowe bardzo często przyczyniają się do odczuwania różnych

nieprzyjemnych objawów somatycznych, takich jak kołatanie serca,

drżenie rąk, zawroty głowy i wiele innych.

Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć tylko podczas osobistej

konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń.

Niezmiernie ważne jest też, aby podjął Pan leczenie zaburzeń nerwicowych,

odpowiednią psychoterapię.

Jestem przekonana, że jak wyleczy Pan zaburzenia lękowe, to odzyska Pan

równowagę wewnętrzną, a Pana organizm zacznie prawidłowo funkcjonować.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich konsekwencje,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/