Co oznacza wynik fibrynogen 5.78?

Mam ma imię Karolina mam 27 lat. Robiłam sobie badania ponieważ chce zacząć stosować antykoncepcję. Jestem po drugiej ciąży (pierwsza w 2013 r siłami natury, druga w 2018 r też siłami natury dzieci żyją ). Z badań wyszło mi że Fibrynogen 5.78 (norma 1.8-3.5)

Lek. Paweł Szadkowski

Warto za jakiś czas powtórzyć badanie. Fibrynogen jest tzw. białkiem ostrej fazy, więc jego poziom rośnie przy stanach zapalnych, po operacjach, nawet podczas miesiączki. Natomiast jeśli taki poziom fibrynogenu będzie też w kolejnych badaniach, może stanowić przeciwskazanie do antykoncepcji.